Na rzecz niepełnosprawnych

Na rzecz niepełnosprawnych Przy okazji pewnego spotkania z osobami niepełnosprawnymi zostałem zaproszony do wywiadu dla miesięcznika RAZEM Z TOBĄ. W elektronicznej wersji tego wydawnictwa możecie poczytać o tym jak widzę pewne zjawiska i jaką rolę odgrywa w tym wszystkim muzyka. Tutaj można przeczytać

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
WOŚP Kiedy śniegi białym puchem skryją pola,
kiedy mrozy skują lodem rzeki nurt,
usłysz dziecko które dziś o pomoc woła -
niech powstanie wszystkich ludzi zgodny chór

Zostań bracie dzisiaj świętym MIKOŁAJEM.
Niechaj każdy jakiś prezent dzisiaj da ,
a ja serce, jasne myśli wam oddaje -
niech orkiestra dobrych ludzi zawsze gra

Stańmy razem, stwórzmy jedno zgodne koło,
od Bałtyku brzegu aż do polskich gór.
I niech dzieci dziś zaśmieją się wesoło,
gdy otworzą z prezentami wielki wór.

I ty możesz zostać świętym MIKOŁAJEM .
Swoje myśli , gest i słowo światu nieś .
Kiedy szczerze komuś serce swe oddajesz -
jakie cuda możesz czynić teraz wiesz ..


  Fotki z ostatnich koncertów
Zappa
Tutaj fotki z ostatnich koncertów - z Kasą Chorych na zakończenie sezonu motocyklowego i z Olkiem Bluesem.

  Zapraszam na koncert
Zappa
Miło mi poinformować wszystkich, że uzgodniony został termin koncertu promującego płytę JAZDA PRÓBNA. Oprócz numerów z tej płyty wysłuchacie innych kawałków przygotowywanych na następny krążek GAZ DO DECHY.
4 listopada o godz 19.00 zaczynamy grać !!!
Prosimy o rezerwację miejsca przy stoliku na ten wieczór i ewentualne przybycie wcześnie. Zamówienie dań na kolację i rozkoszowanie się daniami super kuchni oraz naszymi dźwiękami to cel który wraz z organizatorem i sponsorami zamierzamy osiągnąć.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA , WIĘC REZERWACJI DOKONAJCIE JAK NAJWCZEŚNIEJ.
Restauracja Muzyczna ZAPPA - ZAPRASZA
15-044 Białystok
ul. Piasta 5
tel/fax : 085-74-04-380
email: restauracja-zappa@home.pl

Wielce prawdopodobne, że zagramy też 5tego lub 6 listopada w PIWIARNI WARKI - dawne GRODNO. Ale o tym wkrótce.
  Koncerty ...

Oprócz koncertu w ZAPPIE zagramy 5tego listopada z Grzesiem Olejnikiem w Piwiarni WARKA w Białymstoku - ul. Sienkiewicza 28, a dzień później tj. 6stego ( sobota ) w KARCZMIE ZA PŁOTEM - Czarna Białostocka ul Białostocka 52. Na obydwu koncertach będziemy podpisywać płyty. Obydwa koncerty zaczynają się o godz. 20.00. CZEKAMY NA WAS !
  Piszą o płycie ...
Kurier Poranny
W białostockiej gazecie Kurier poranny ukazał się tekst dotyczący płyty Jazda próbna. Klikając w zdjęcie można zapoznać się z tym tekstem.
  Strefa dobrej muzyki
Radio Białystok
Z OSTATNIEJ CHWILI !!! Jak donoszą dobrze poinformowane źródła zostałem zaproszony przez Konrada Sikorę okazji Polskiego Dnia Bluesa do audycji radiowej STREFA DOBREJ MUZYKI - BLUES Startujemy 25 września godz. 20.05. Myślę, że przez dwie godziny nie będzie wam nudno. Posłuchacie parę historii z życia i kupę dobrej muzyki którą przygotuję jako tło do opowieści o bluesie w moim życiu. Aby posłuchać wystarczy kliknąć tu Radio Białystok
  Olek Blues
Jazda próbna
Miło mi powiadomić, że już jest płyta !!!!! - JAZDA PRÓBNA. Limitowane wydanie, rzekłbym kolekcjonerskie. Niedługo TU można posłuchać mixa z kawałkami z tej płyty. Ale, ale ... nie stoję w miejscu i muszę Was uprzedzić, że szykuję nowy materiał balladowo - bluesowy na płytę indywidualną lub znów z OLKIEM BLUESEM żeby nie było za nudno... Pażywiom , uwidim jak mówił jeden czekista .Oj fajne kawałki mam na warsztacie - ale o tym wkrótce.
Pozdrawiam -SŁAWEK .P
  Olek Blues
Olek Blues
Witam. Zima była sroga ... ale to była zima. Lato też wygląda, że będzie latem ... i to gorącym.
Ubiegłoroczny pobyt na suwalskim festiwalu zaowocował pomysłem nowej muzyki, w nowej fajnej koncepcji. Granie muzy takiej jak się grało dawno temu siedząc na werandzie, gdzieś na południu stanu Alabama. Wraz z Olkiem Bluesem Olejnikiem przygotowaliśmy materiał na nową płytę. TU możecie posłuchać próbek a tu poczytajcie co pisze OLEK . A zajawka na demo - płycie jest nastepująca :
Drogi Słuchaczu. Dostajesz do ręki próbki materiału nagranego przez dwóch pasjonatów bluesa, tudzież muzyki zbliżonej klimatem do tak zacnego gatunku. Olek "BLUES" Olejnik oraz zaproszony do współpracy Sławek "ŁYSY GANGSTER" Pyrko osobiście poznali się na Suwalskim Festiwalu w roku 2009 i tam po raz pierwszy padła propozycja stworzenia projektu muzycznego, nie noszącego do dziś żadnej nazwy. Ot - ma po prostu być muzyka i tyle. Materiał został zgrany - koszty studia , masteringu pokryliśmy sami. Piętnaście kawałków z czego dziś otrzymasz osiem - tytuły nieważne .. Dziś zwracamy do firm i osób prywatnych o sponsoring jeżeli chodzi o druk i wydanie pełnej CD. Wszelkie umowy sponsorskie - to sprawa do dogadania. Ewentaualny wydawca zapewnia że loga firm i podziękowania - to zwyczaj normalny. Oczywiście firmy otrzymają fakturę VAT na materiały reklamowe. Wydawanie muzyki bluesowej jako gatunku małokomercyjnego jest dziś oparte na dobrej woli ludzi, których kręci ten rodzaj muzyki i którzy zechcą nas wesprzeć w tym dziele. Przy odrobinie szczęścia powinno nam się udać i na jesieni płytę wysłuchacie w całości. LICZĘ NA WSPARCIE PROJEKTU .. DZIĘKI
  Z Karoliną Cygonek na pikniku country
Acoustic Trio
Z OSTATNIEJ CHWILI - Jakiś czas temu Karolina Cygonek i Tomek Miturski zaproponowali wspólne zagranie muzyki z pogranicza folku, country bluesa i ballady. Takie balkonowe, południowe, akustyczne granie oparte o rytm wybijany gitarowymi akordami i rifami. Do tego mocny wokal i harmoszka dodająca czasem długie nostaliczne, smutne dźwięki w balladach lub jadąca rytm w skocznych numerach z minimalną ilością solówek. Pomyślałem sobie, że nawet pasuje do tego - bo jestem facet z wioski - tak czasem określany jest, w sposób żartobliwy, Białystok. Po dwóch dniach prób na Mazurach, wystąpilismy 12stego czerwca na pikniku country w Szczerkopolicach. Całość była zorganiowana i sponsorowana przez super człowieka - Pana Zbigniewa Szczerkowskiego, którego miałem zaszczyt i honor spotkać. Oprócz licznych atrakcji muzycznych - takich jak TOMEK SZWED, SŁAWEK WIERZCHOLSKI czy WOJCIECH KORDA z zespołem, miałem możliwość obejrzeć popisy tancerzy country, paradę motorów - wypasionych Harleyów ... i zamienić kilka słów z Korneliuszem Pacudą. Nasz występ został fantastycznie przyjęty przez publikę, nawet nie wiedziałem, że countrowcy to takie równe towarzystwo. Padły nawet propozycje następnych grań. Karolinie i Tomkowi chciałem podziękować za wyróżnienie mojej osoby jako współwyznawcy fajnej muzyki. TU mały reportażyk z tego co się działo (aparat zawsze mam ze sobą).
POZDRÓKA WSZYSTKIM .ŁYSY.
  KATYŃ PO RAZ NASTĘPNY
Żałoba narodowa
10 kwietnia 2010 roku zapisze się czarnymi literami w historii Polskiego Narodu. Zostaliśmy wszyscy związani po raz drugi z tym miejscem gdzie nasi rodacy tragicznie zakończyli życie. Kto mógł przypuszczać, że polska krew znów, po 70ciu latach zwiąże cały naród myślą o tym miejscu na wschodzie.

ODDAJMY CZEŚĆ , TYM KTÓRZY LECIELI DO KATYNIA I TYM, KTÓRZY PONAD PÓŁ WIEKU TEMU JAKO ELITA NARODU PŁACILI ŻYCIEM ZA SWOJĄ POLSKOŚĆ.

A MOŻE TO ZNAK, ŻE NADSZEDŁ CZAS POJEDNANIA MIĘDZY POLAKAMI, A MOŻE TO WSKAZÓWKA DLA NAS WSZYSTKICH DO PRZEMYŚLEŃ JAK KRUCHE JEST ŻYCIE CZŁOWIEKA I TYLKO PAMIĘĆ NASZYCH UCZYNKÓW BĘDZIE ŚWIADCZYĆ KIEDYŚ O NAS.
  Zagrałem ...
Koncerty 2010
Kolejne miejsce gdzie zagrałem : Stawiski
  Z Los Agentos
FBI Blues Band nagrywa
Całkiem niedawno udało mi się zamienić parę nutek na scenie wraz Los Agentos. Okazja nie byle jaka - bo to kolejna rocznica śmierci OJCA POLSKIEGO BLUESA - Tadeusza Nalepy.
Tu relacja z tego co się działo w WARCE :czytaj
  FBI Blues Band nagrywa
FBI Blues Band nagrywa
Jak donoszą dobrze poinformowane źródła kapela FBI BLUES BAND nagrywa płytę demo. Co by nie powiedzieć i ja też w tym maczam palce. Materiały po wstęnej obróbce zapewne znajdą się w zakładce MEDIA.
  Zdrowy styl życia ...
Zdrowy styl życia
Postanowiłem podzielić się z Wami swoimi uwagami dotyczącymi szerokopojętego zdrowego stylu życia. Będą to czasem teksty mojego autorstwa, czasem linki do ciekawych materiałów, które znalazłem gdzieś w internecie.
Mam nadzieję, że otworzę Wam oczy.

Jeżeli macie jakieś uwagi lub propozycje dajcie mi znać o tym w księdze gości.

Zaraszam do zakładki Zdrowy styl życia
  Zagrałem ...
Koncerty 2010
Dzięki za pozdrowienia z Bydgoszczy , Kolbud , Nowej Karczmy i wielu innych miejscowości
Tu kilka internetowych "śladów" po moich koncertach :
Wojnowo Piątnica Łochowo
  Zimowa podróż po Pomorzu i Kujawach
Zima_2010
Wróciłem z zimowej podróży po Pomorzu i Kujawach . Prawdziwa zima od wielu lat nie widziana w tych okolicach niejednokrotnie i mi dawała okazję do wykazania umiejętnościami kierowcy zimowo-rajdowego . Szwajcaria Kaszubska z jej górkami i zakrętami oblodzonych dróg na długo pozostaną w mej pamięci .

  Koncert w Ryczących Czterdziestkach
Koncert w Ryczących Czterdziestkach
18 grudnia zapraszam do tawerny Ryczące Czterdziestki na koncert Jarka Tioskowa z przyjaciółmi. Ja też tam zagram.

Po długiej przerwie ponownie w tawernie organizowane są koncerty bluesowe.

  Po Zaduszkasz Bluesowych
Zaduszki Bluesowe 2009
No i po Zaduszkach Bluesowych. Miło było zagrać przed tak dużą publicznością. Szczególnie sympatycznie wspominać będę spotkanie z Romkiem Puchowskim i Nickiem Katzmanem.
TUTAJ relacja a w galerii kilka nowych zdjęć z tej imprezy.
  Moje koncerty z zespołem FBI Blues Band
Zaduszki Bluesowe 2009
Zapraszam na najbliższe koncerty jakie zagram z zespołem FBI Blues Band:
  • 30.10 Odeon Jazz Club - Białystok - godz. 20.00 (wstęp 10 zł)
  • 31.10 Karczma "Za Płotem" - Czarna Białostocka - godz. 19.00 (wstęp wolny)
  • 07.11 Zaduszki Bluesowe - Sokółka kino Sokół - godz. 19.00 (wstęp 5 zł)


  Zaduszki Bluesowe 2009
Zaduszki Bluesowe 2009
Szykuję się na Zaduszki Bluesowe (5.11.2009) w FAMIE gdzie zagram z FBI BLUES BAND jako nowy członek tej formacji. Na stronie kapeli jeszcze nie funkcjonuję jako FBI-owiec, raptem mieliśmy trzy próby, ale wszystko gra, tym bardziej, że sekcja dęta to zawodowcy rodem z BLUES BROTHERS.
  Zagrałem ...
Zagrałem w ...
Dzięki serdeczne za pozdrowienia z wielu miejscowości.
Tu mnie też widziano i słyszano : Dobrcz Zambrów Szczuczyn
  Wojtek Puchalski
Wojtek Puchalski 2009
Wojtek Puchalski , dobra dusza wszelkich muzycznych poczynań najpierw Gryfu a teraz Gwintu. Szacuneczek dla tego człowieka mam wielki. Nawet na wózku inwalidzkim nie odpuszcza blues grań z innymi muzykami.