Zobacz opinie i rekomendacje

Jakoś tak w moim życiu złożyło się, że nie użyłem żadnego środka mającego charakter narkotyku. Nie usiadłem po gorzale za kierownicą pojazdu. Byłem i owszem nieraz kuszony (nie ważne przez kogo), byłem obserwatorem wielu tragedii i przykrych zdarzeń mających miejsce po przekroczeniu pewnych ludzkich norm. Widziałem GWIAZDY siadające za kierownicę po wódce czy trawce, widziałem ludzi zgubionych przez własną słabość ... hmm.

Może narażę się co poniektórym wybitnym osobowościom jeżeli chodzi o profilaktykę, ale z moich obserwacji wynika, że największe zagrożenie uzależnieniem nie nadchodzi ze strony alkoholu, prochów czy dopalaczy. To my ludzie jesteśmy dla siebie największym zagrożeniem !!! Nasza słabość to furtka dla głupoty, to brama dla demonów, które nas opanują, może na zawsze.A przecież możemy budować inny świat. Oparty na zaufaniu, miłości, wierze i wszystkim tym co pozytywne. To najważniejsze w profilaktyce - zaszczepiać wiarę we własne siły i wskazywać więzi zbudowane na prawdziwych uczuciach jako skuteczną broń w walce z tymi, którzy nam pod postacią środków odurzających chcą zamazać obraz pięknego świata. Kiedyś powiedziałem w jednym z wywiadów, że najpiękniejszą muzyką jest szum morza, śpiew ptaków i naturalne odgłosy świata.

Nie ma co ukrywać jestem nastawiony ANTY na rockowe KONCERTY jako formę profilaktyki. Dlaczego? Choćby dla faktu, że mamy już ponad 40% młodzieży niedosłyszącej. Ładowanie hałasu do głów i uszu to działanie typowo destrukcyjne. Więc niech TO nazywa się EVENT PROFILAKTYCZNY ,a nie koncert - zresztą słowo dowolne, kwestia wyboru . Stąd w moich programach refleksyjne ballady i bluesowe fraszki przeplatane opowieściami z życia. Nie każdemu pasuje taka wizja profilaktyki - trudno. JA MAM ZAMIAR ROBIĆ SWOJE JAK NAJSKUTECZNIEJ. Nie mam zamiaru straszyć czy moralizować. Mogę tylko prosić ...nie wiem? Może błagać młodzież - BĄDŹCIE ROZSĄDNI, NIE KOZAKUJCIE, NIE ZACZEPIAJCIE TEGO SZAJSU JAKIM SĄ NARKOTYKI. NA ALKOHOL MACIE JESZCZE CZAS, KAŻDY DZIEŃ W ODURZENIU TO DZIEŃ ZABRANY Z ŻYCIA ... Za dużo widziałem młodych ludzi skrzywdzonych i zmanipulowanych przez handlarzy śmierci. Za dużo mi już opowiedzieli pensjonariusze poprawczaków i młodzi więźniowie. Oni ... hmm cóż po prostu byli w nieodpowiednim czasie, miejscu i towarzystwie najczęściej. Prawdopodobnie gdyby otrzymali na czas właściwą informację i ją odpowiednio wykorzystali, nie trafiliby za kraty. Oddzielny temat moich wystąpień to temat tego co się dzieje na polskich drogach. O tym możecie poczytać STOP PIJANYM KIEROWCOM. Zapraszam na spotkania.

Jako terapeuta ds. uzależnien dostaje sygnały potrzebach realizacji różnych programów profilaktycznych. Innym tematem przewijającym się w profilaktyce jest dziś PRZEMOC , związane z nim zjawiska HEJTU Który zniewala umysły , CYBERPRZEMOCY i CYBERPRZESTĘPCZOŚĆI. Dwa programy w tej chwili realizuję :

  • MOKRY WŁADCA ROZUMU, z wiodącym tematem dotyczącym mechanizmów uzależniających oraz substancji psychoaktywnych.
  • SAM PRZYJACIELEM SOBIE BĄDŹ , tematy jak wyżej oraz przemoc i uzależnienia behawioralne ( internet , gry itp.)
Zajęcia mają formę eventu - tzn. omawiamy zagadnienie , dyskutujemy , ja ilustruję moje moje myśli muzyką i wyciągamy wnioski .
KONTAKT DO MNIE 602301611 - KONSPEKTY ZAJĘĆ przysyłam na email.
Każde zajęcia traktuję jak lekcje, bo przecież przeważnie spotykamy się w czasie przeznaczonym na naukę. Projekt jest próbą psychoedukacji ukrytą pod hasłem KONCERT. Motywacyjny (nie informacyjny czy rozrywkowy) charakter spotkania ma na celu nie tylko profilaktykę, ale również szeroko pojętą prewencje antynarkotykową, antydopalaczowąi tu ... tego anty... można wymieniać bez liku.
APEL DO WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW - NIE IDŹMY NA ILOŚĆ TYLKO NA JAKOŚĆ. IM MNIEJSZA GRUPA - WYBRANA BARDZIEJ SELEKTYWNIE, TYM WIĘKSZA SZANSA DOTARCIA DO UMYSŁU MŁODEGO ODBIORCY. Bardzo proszę by wszyscy słuchacze mieli miejsca siedzące. Z góry dziękuję w imieniu swoim i młodzieży.
JESTEŚCIE DLA SIEBIE SAMYCH PRZYSZŁOŚCIĄ I TO WY MACIE KLUCZ DO OTWIERANIA DRZWI Z BOGACTWEM, MIŁOŚCIĄ, SŁAWĄ, POKOJEM I HARMONIĄ. KTOŚ WAM DAŁ ZDROWIE I ŻYCIE NIE PO TO BY WYSTAWAĆ W KOLEJKACH, KIEDY WAM ZABRAKNIE ZDROWIA I ŻYCIOWEJ ENERGII. BĄDŹCIE SOBĄ I NIE DAJCIE SIĘ ZNIEWOLIĆ.Tu parę opinii i rekomendacji z miejsc gdzie byłem i mnie wysłuchano :